Tucana Bar Stools White
4,8/5 Excellent
9500+ avis
Économisez 14% (20 €)
Paiement en 3 fois avec
Vu dans
Payez plus tard
Livraisons & échange gratuits
Retour 14 jours; Garantie 2 ans
Tuscon bar stool makes an impressive impression and fits perfectly in the modern home! The design is trend -proof with a cylinder -shaped seat in white boulene fabric and legs in black steel with integrated footrest. As comfortable as eye -catching, these bar stools do just as well at the bar in the kitchen as around the high dining table. Raise the style level in your home!
| Hauteur | 70 cm |
|---|---|
| Diamètre Ø | 41 cm |
| Hauteur d'assise | 70 cm |
| Largeur du siège | 50 cm |
| Profondeur du siège | 50 cm |
| Charge maximale | 150 kg |
| Gamme | Tucana |
|---|---|
| Couleur | Blanche |
| Siège couleur | Blanc |
| Couleur des pieds | Noir |
| Matériau | Steel |
| Matériau du siège | Boucle,Foam,Steel |
| Matériau Base | Steel |
| Matériau dossier | No |
| Montage | Assemblage requis |
| Nombre de colis | 1 |
9500+ TRUSTPILOT AVIS





















